loading

NB

BOURDON nakladatelství

Tomáš Klvaňa

Tomáš Klvaňa (1966) přednáší na New York University a Katedře severoamerických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Je zakladatelem Aspen Institute Central Europe, kde v současné době působí jako člen Mezinárodního poradního sboru. Spoluzaložil čtvrtletník Aspen Review Central Europe, vycházející ve Varšavě a v Praze. V roce 2003 získal Shorenstein Fellowship na Harvardově univerzitě v USA. V roce 2012 mu byla na University of Minnesota v USA udělena cena Global Leadership Award for Internationals. Získal doktorát v teorii komunikace na University of Minnesota (1997) a rovněž absolvoval Fakultu sociálních věd na UK (1992).

Pracoval jako mluvčí a poradce prezidenta republiky a vládní koordinátor komunikace programu protiraketové obrany. Dlouhodobě žil a pracoval v USA, Velké Británii, Spolkové republice Německo a Belgii. Je autorem esejistické knihy Fenomén Trump: Poslední vzpoura bílých mužů (2016) a románu Marina. Ruský příběh (2011).

Zde se můžete podívat na videa s Tomášem Klvaňou.

https://www.tyzden.sk/podlampou/35204/pod-lampou-o-co-vsetko-ide-v-amerike/ https://www.tyzden.sk/podlampou/42607/pod-lampou-co-s-nami-urobil-trump-a-ako-reagovat/

Video s Tomášem Klvaňou: Trump a my

Splnil Trump svoje sľuby? Je proruský? Poškodí NATO a strednú Európu? Čo robí dobre? Je iba nedospelý? Hosť: Tomáš Klvaňa Pred rokom sme sa .pod lampou bavili o Trumpovi, ako kandidátovi na amerického prezidenta a o knižke Tomáša Klvaňu „Fenomén Trump: Posledná vzbura bielych mužov“. Čo sa za ten čas ukázalo?

Video s Tomášem Klvaňou: O čo všetko ide v Amerike

Hrozí slobodnému svetu rozpad? Stratila Amerika dušu? Prehrávajú fakty boj so lžou? Je Trump produktom pyšných clintonovských elít? Hosť: Tomáš Klvaňa