loading

NB

BOURDON nakladatelství

Vražda arcivévody

Kategorie

Máme v prodeji

Vydáno

duben 2017

Autor

Sue Woolmansová, Greg King

Greg King a Sue Woolmansová napsali výjimečný životopis rakouského arcivévody a jeho české ženy, který je cennou historickou učebnicí, ale také příběhem, jež nám dovolí zamyslet se nad nimi jako skutečnými lidmi.

Je jedinou zajímavostí na životě Františka Ferdinanda a hraběnky Žofie to, že byli zavražděni? Kdo byli ve skutečnosti? Potkali se, zamilovali, vzali navzdory všem překážkám, a vedli spolu se svými dětmi šťastný rodinný život. Dokud v létě roku 1914 nepřipravil srbským nacionalista Gavrilo Princip tento milostný příběh navždy o šťastný konec.

"Návštěva zámku Konopiště byla silným zdrojem inspirace pro Sue Woolmansovou, spoluautorku knihy „Vražda arcivévody.“ Konopiště nám připomíná životní příběh rakousko-uherského arcivévody Františka Ferdinanda a české hraběnky Žofie Chotkové, kterou si vzal za manželku. Byl to svazek ze skutečné lásky, který však prošel mnoha zkouškami - František Ferdinand, dědic císařského trůnu, se měl oženit s urozenou princeznou, nikoli s pouhou dvorní dámou. O právo vzít si svou vyvolenou svedl urputný boj s císařem a celou vídeňskou společností a dokonce i pak se jejich svatba musela konat na zámku Zákupy, daleko ode dvora. Zní to spíše jako romantická pohádka, ale příběh je pravdivý, bohužel s výjimkou šťastného konce. Oba manžele roku 1914 v Sarajevu zavraždil srbský nacionalista Gavrilo Princip. Jejich smrt rozpoutala první světovou válku a střední Evropě přinesla téměř stoleté utrpení. Sám Princip zemřel v českém žaláři o několik let později. Sue Woolmansová při pátrání po příběhu Františka Ferdinanda a Žofie mnohokrát navštívila Českou republiku a je potěšena, že „Vražda arcivévody“ nyní vychází v českém jazyce. Je královskou historičkou a spisovatelkou, jejíž práce se objevily v mnoha publikacích. Její předchozí kniha "Dvacet pět kapitol mého života" – nabízí memoáry ruské velkokněžny. Sue Woolmansová žije v Londýně."

Autor: Sue Woolmansová, Greg King

Jazyk: čeština

V prodeji od: 4. 4. 2017

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1. vydání

Rozměry: 16,5 x 24,0 x 3,5 cm

Vazba: Pevná s přebalem lesklá

Počet stran: 444

ISBN: 978-80-906728-0-2

KOUPIT:

Doporučená cena: 396 Kč

Výhodněji zde:

VÍCE O KNÍŽCE:

Přečtěte si o knížce více ZDE!