loading

NB

BOURDON nakladatelství

Patrioti

Kategorie

Máme v prodeji

Vydáno

1.11.2018

Autor

Sana Krasikovová

Vysokoškolská studentka Florence Feinová ve 30. letech odjíždí z Brooklynu, z Ameriky, země zmítané hospodářskou krizí, do Moskvy – jednak za prací, jednak za příslibem lásky a nezávislosti. V Sovětském svazu se ovšem rychle ocitne ve spárech systému, z něhož nedokáže uprchnout.

O mnoho let později její syn Julian emigruje do Spojených států. Kvůli svému zaměstnání v ropném průmyslu však pravidelně létá nazpět do Moskvy. Při té příležitosti se rozhodne rozkrýt pravdu o matce, na níž ulpívá podezření, že byla konfidentkou sovětské tajné policie. Julianův vlastní syn Lenny se na prahu nového tisíciletí vydává hledat štěstí zpět do Moskvy.

Velkoryse pojatý román PATRIOTI, inspirovaný osudy skutečné rodiny amerických emigrantů v Sovětském svazu, líčí příběh tří generací židovské rodiny v USA a SSSR od roku 1932 do roku 2008. Kniha s propracovanými historickými reáliemi a přesvědčivě vylíčenými dobovými podmínkami názorně vykresluje, jak může totalitní režim ovládat a ničit lidské životy. Příběh matky a syna je zároveň příběhem dvou zemí svázaných ve vzájemném tanci; milostným příběhem a špionským thrillerem; staromódním eposem a moderní prózou idejí. Je zapomenutou minulostí celé generace Američanů, kterou opustila jejich vlast, tajnou historií dvou rivalských států kolaborujících pod rouškou vzájemného nepřátelství.

Sana Krasikovová debutovala povídkovou sbírkou o emigrantech ze zhrouceného Sovětského svazu nazvanou One More Year (2008), kterážto kniha se dostala do finále literární ceny Hemingway Foundation/PEN Award a ceny Young Lions Fiction Award Veřejné knihovny v New Yorku a získala ocenění 5 Under 35 nadace National Book Foundation či Cenu Samiho Rohra za židovskou literaturu. Její prózy se objevily mimo jiné v časopisech The New Yorker a The Atlantic. Krasikovová se narodila na Ukrajině a vyrostla v bývalé gruzínské sovětské republice a v New Yorku, kde v současnosti žije s manželem a dvěma dětmi.

Autor: SANA KRASIKOVOVÁ

Jazyk: čeština

V prodeji od: 1. 11. 2018

Rok vydání: 2018

Pořadí vydání: 1. vydání

Rozměry: 140x210 mm

Vazba: Brožovaná

Počet stran: 564

ISBN:978-80-7611-000-7