loading

NB

BOURDON nakladatelství

Strach: Trump v Bílém domě

Kategorie

Máme v prodeji

Vydáno

20.3.2019

Autor

Bob Woodward

„INSIDE STORY“ PREZIDENTA TRUMPA, JAK JI UMÍ VYPRÁVĚT POUZE BOB WOODWARD

STRACH je nejintimnějším portrétem úřadujícího prezidenta, jaký byl kdy publikován během prezidentových prvních roků ve funkci. “Přes všechny téměř každodenní zprávy o chaosu a neshodách v Bílém domě neměla veřejnost tušení, jak špatná interní situace doopravdy je. Trump se choval rozporuplně a nevypočitatelně, zřídkakdy se dokázal soustředit. Pokud ho něco ročílilo, když měl špatnou náladu, klidně dokázal o obchodní smlouvě KORUS prohlásit, „Dnes odstupujeme.“ Nyní však zde byl dopis, datovaný 5. září 2017, potencionální rozbuška ohrožující národní bezpečnost. Cohn se obával, že pokud Trump dopis uvidí, bez váhání ho podepíše. Cohn sebral koncept dopisu z pracovního stolu. Uložil ho do modré složky s označením „KEEP“.

„Ukradl jsem ho z jeho stolu,“ svěřil se později kolegovi. „Nechtěl jsem, aby ho četl. Ten dokument nikdy neuvidí. Musím chránit naši zem.“ Vzhledem k anarchii a nepořádku, které panovaly v Bílém domě i Trumpově mysli, prezident chybějící dopis nezaregistroval.” Autoritativním reportážním stylem, vytříbeným během vlády osmi prezidentů od Nixona až k Obamovi, odhaluje autor Bob Woodward v bezprecedentních detailech skutečnou tvář života uvnitř Bílého domu za vlády prezidenta Donalda Trumpa, včetně toho, jakým způsobem prezident dospívá k rozhodnutím v závažných otázkách zahraniční a domácí politiky. O autorovi: Bob Woodward působí již 47 let v listu The Washington Post. Obdržel dvě Pulitzerovy ceny, nejprve společně s Carlem Bernsteinem za investigativní zpravodajství o skandálu Watergate a podruhé v roce 2003 za svou roli vedoucího reportéra během referování o teroristických útocích z 11. 9. 2001. Kniha Strach vyšla v originále symbolicky právě k datu 11. 9. 2018 a vyvolala v Americe obrovský ohlas.

Na motivy Woodwardovy a Bernsteinovy knihy Všichni prezidentovi muži, která přibližuje okolnosti a postupný vývoj aféry Watergate, jež v roce 1972 otřásla veřejností a nakonec prezidenta Nixona připravila o úřad, byl natočen slavný film, který získal čtyři Oscary. Roli Woodwarda ztvárnil Robert Redford a Carla Bernsteina Dustin Hoffman. Bob Woodward je autorem či spoluautorem osmnácti knih, které se všechny staly celonárodními bestsellery v kategorii literatury faktu.

Autor: Bob Woodward

Jazyk: čeština

V prodeji od: 20. 3. 2019

Rok vydání: 2019

Pořadí vydání: 1. vydání

Rozměry: 148x210 mm

Vazba: vázaná s přebalem

ISBN:978-80-7611-002-1

KOUPIT:

Doporučená cena: 440 Kč

Výhodněji zde: