A Iulia vyzvala bohy na souboj

Santiago Posteguillo

(vychází v listopadu 2023)

A Iulia vyzvala bohy na souboj je druhým a závěrečným dílem Posteguillovy série o římské císařovně Iulii Domně, která ve světě zaujala více než čtyři miliony čtenářů.

Udržet se na vrcholu je mnohem složitější než vrcholu dosáhnout. Iulii se sice podařilo stát se římskou císařovnou, vinou zrady a rodinných svárů ale může všechno přijít vniveč. Aby toho nebylo málo, lékař Galénos Iulii diagnostikuje to, čemu se řecky říká karkinos a v latině Římané nemoc nazývají cancer, rakovina. Krutý střet mezi jejími dvěma syny vede Iuliinu dynastii do záhuby. Kdokoli jiný by se při fyzické i morální bolesti, kterou trpí, vzdal. Pohromy se kupí jedna za druhou, až má Iulia pocit, jako by bojovala proti samotným bohům. Příběh lásky silnější než smrt a vášně schopné překonat všechny myslitelné zkoušky vede i uprostřed chaosu Iulii k vykoupení. Nic není ztraceno. Souboj o moc nad impériem pokračuje.

O autorovi:

Santiago Posteguillo je profesorem jazyka a literatury na Univerzitě Jaumeho I. v Castellónu. Ve Spojených státech studoval tvůrčí psaní a lingvistiku, v Británii analýzu projevu a překladatelství. Mezi lety 2006–2009 vydal trilogii o římském vojevůdci Scipiu Africanovi a Hannibalovi, v letech 2011–2016 trilogii o císaři hispánského původu Traianovi. Obdržel cenu v rámci Týdne historického románu v Cartageně (Semana de Novela Histórica de Cartagena) a v roce 2010 také Premio de las Letras de la Comunidad Valenciana, v roce 2014 Premio Internacional de Novela Histórica de Barcelona. V roce 2015 jej valencijská vláda vyhlásila Spisovatelem roku. Vydal také tři svazky vyprávění o dějinách literatury, které příznivě přijala jak kritika, tak čtenáři. Santiago Posteguillo získal doktorát na valencijské univerzitě (Universidad de Valencia). Na univerzitách po celé Evropě a Latinské Americe vede semináře o historických románech. V roce 2018 hostoval jako profesor na Sidney Sussex College na Universitě v Cambridge.

Za román Já, Iulia obdržel v roce 2018 prestižní cenu Premio Planeta. Oživuje v něm příběh života polozapomenuté císařovny, které se přitom podařilo stát se nejmocnější ženou starověkého Říma. A Iulia vyzvala bohy na souboj je vyústěním příběhu ženy, která navždy změnila své okolí a směřování dějin.

Zpět
Search
cartcrosschevron-down