Chlapec z bloku 66

Limor Regev

(vychází v říjnu 2023)

Zažil víc hrůzy, než by kterékoli dítě mělo zažít, teď ale musí přežít Blok 66.

Leden 1945. Čtrnáctiletý Moše Kessler vystupuje z vlaku v koncentračním táboře Buchenwald. Prožil horory tábora Osvětim-Birkenau, přišel o celou svou rodinu a přežil i pochod smrti v mrazivé evropské zimě. Za svůj krátký život zakusil Moše víc hrůzy, než je možné. O Buchenwaldu však ví jen jednu věc. Každý to ví.

Jestli chceš přežít, musíš se dostat do Bloku 66.

Němci jsou krutí a odhodlaní, nejsou však připraveni na buchenwaldský tajný odboj, který má za cíl jediné: zachránit děti.

Kniha vypráví neuvěřitelné skutečné svědectví Mošeho Kesslera o Bloku 66 – dětské části koncentračního tábora, ve které se odehrály šokující a zároveň inspirující osudy přeživších holocaustu.

O autorce:

Profesorka Limor Regev se specializuje na izraelsko-palestinský konflikt. Během let zastávala řadu akademických pozic, mimo jiné vedla akademický tým na College of Management, pracovala jako odbornice pro Institut národních bezpečnostních studií (INSS) a v současné době je výzkumnou pracovníci mezinárodních vztahů na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě.

Limořini rodiče opustili Polsko ve 30. letech minulého století v rámci sionistického hnutí a vyhnuli se tak osudu svých rodičů a sourozenců, kteří zahynuli v Treblince. Profesorka Regev se vždy osobně zajímala o druhou světovou válku a holocaust a tento zájem ji přivedl k sepsání její prvotiny – životního příběhu Mošeho Kesslera, který přežil Osvětim i Buchenwald, aby o tom mohl vyprávět dalším generacím.

Zpět
Search
cartcrosschevron-down