Dívka s hodinovým strojkem

Anna Mazzola

(vychází v září 2023)

Paříž, rok 1750. Uprostřed kruté zimy přichází do domácnosti vyhlášeného hodináře a jeho

talentované dcery nová služebná jménem Madeleine. O hodináři se přitom šíří zvěsti, že jeho prazvláštní mechanické výtvory nejsou jen pouhými stroji, ale mají odporovat přirozenému řádu věcí, a možná dokonce vznikají na úkor živých.

Madeleine ale není jen tak obyčejná služebná. Skrývá temnou minulost a nebezpečný úkol: výměnou za naději na nový život pro sebe a svého nemocného synovce má odhalit pravdu o hodinářových experimentech a bedlivě sledovat každý jeho krok.

Z pařížských ulic se mezitím začínají ztrácet děti a Madeleine se obává, že se připletla k rozsáhlému spiknutí, které by mohlo sahat až do samotného srdce královského paláce ve Versailles.

Dívka s hodinovým strojkem vypráví temný příběh o posedlosti, klamu a vysoké ceně za svobodu.

O autorce:

Anna Mazzola je britská spisovatelka. Její v pořadí třetí kniha, Dívka s hodinovým strojkem, se v Británii v roce 2022 stala jedním z nejprodávanějších historických románů. Mazzola debutovala románem The Unseeing (2017), za který získala Cenu Edgara Allana Poea. Autorka píše také právnické thrillery pod pseudonymem Anna Sharpe. Pokud se zrovna nevěnuje psaní nebo učení, pracuje jako lidskoprávní advokátka.

Zpět
Search
cartcrosschevron-down