Mág z Kremlu

Giuliano da Empoli

(vychází v listopadu 2023)

Říkalo se mu „Mág z Kremlu“. Tajemný Vadim Baranov byl divadelní režisér, později producent televizních reality show a nakonec se stal šedou eminencí Vladimira Putina, řečeného Car. Když místo politického poradce opustí, koluje o něm bezpočet historek, v nichž není možné rozlišit pravdu od fikce. Jedné noci se však se svým příběhem sám svěří vypravěči této knihy.

Jeho příběh nás zavede do samého centra ruské moci, kde vedou dvořani a oligarchové neutuchající válku. A kde Vadim, z něhož se stal hlavní spin doctor Putinova režimu, promění celou zemi v politické divadlo, jehož jedinou možnou realitou je plnění Carových přání. Jenže Vadim není ctižádostivec jako ostatní: když ho stále temnější osidla systému, který pomohl vybudovat, začnou vtahovat až příliš, udělá tento básník mezi vlky všechno, aby se z něj vymanil.

Mág z Kremlu je románem o současném Rusku, který odhaluje podhoubí Putinovy éry a představuje brilantní úvahu nad mocí jako takovou.

O autorovi:

Giuliano da Empoli je esejista a politický poradce se švýcarskými a italskými kořeny. Jeho poslední kniha Inženýři chaosu (2020), věnovaná současným mistrům politické propagandy, byla přeložena do dvanácti jazyků. Mág z Kremlu je jeho první román, který se však okamžitě stal bestsellerem – jen ve Francii si během několika měsíců získal více než 300 tisíc čtenářů. Obdržel za něj také prestižní Cenu za román od Francouzské akademie.

(Dotisk oblíbené knihy vychází v polovině září 2023)

Slavné dílo jednoho z nejvýznamnějších francouzských a potažmo evropských
spisovatelů minulého století.

Kniha, která nejen ukázala, že její autor dokáže vidět víc, než fasády
domů, kolem kterých jezdí. Je to zároveň kniha, která vedla k zásadnímu
rozkolu v intelektuálních kruzích 30. let a byla jednou z prvních, které
vedly k pochopení skutečné podstaty toho, kam směřovalo sovětské Rusko a
celý experiment budování komunismu. Její obsah získává novou
aktuálnost ve světle posledních událostí na území bývalého SSSR.

O autorovi:

André Paul Guillaume Gide byl francouzský prozaik a dramatik a od roku 1947 také nositel Nobelovy ceny za literaturu. Gide napsal za svou šedesátiletou spisovatelskou kariéru více než padesát knih a v době své smrti v roce 1951 byl v nekrologu deníku The New York Times označen za „největšího současného francouzského literáta“, který byl „literárními znalci považován za největšího francouzského spisovatele tohoto století“.

Více o knize:

  • Předběžná cena: 349,-
  • Počet stran: 192
  • ISBN: 978-80-7611-123-3
  • Rozměry: 14 x 20 cm
  • Vazba: pevná
Zpět
Search
cartcrosschevron-down

Sleva 10 %

Začněte odebírat náš newsletter a získejte slevu 10 % na první nákup! Stačí vyplnit e-mail.
Loading
Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.