Naše léta v olivově zeleném

Roberto Ampuero

(Vychází 19. dubna 2024)

Autobiografický román, který proslavil chilského spisovatele Roberta Ampuera.

Hlavní hrdina opouští v roce 1974 Chile ovládané vojenskou juntou a hledá útočiště ve východním Německu. Tam se zamiluje do Margarity, dcery velitele Cienfuegose, vlivného velvyslance Fidela Castra v Moskvě.

Ke sňatku dochází o několik měsíců později na „ostrově svobody”, kde se naivnímu dvacetiletému mladíkovi postupně zhroutí všechny iluze o kubánské revoluci.

Naše léta v olivově zeleném přináší jedno z nejsilnějších svědectví o rozčarování z revoluce, která silně ovlivnila druhou polovinu 20. století.

O autorovi:

Roberto Ampuero (*1953) je jedním z nejčtenějších chilských spisovatelů, jehož díla byla přeložena do patnácti jazyků včetně češtiny (Případ Neruda, 2014). Žil na Kubě, v Německu, Švédsku a Mexiku, v současnosti pobývá mezi rodným Chile a Spojenými státy. Bakalářský titul získal na Havanské univerzitě, magisterský a doktorský na Univerzitě v Iowě.

Je členem prestižního International Writing Program (IWP), vedoucím pracovníkem Fundación para el Progreso (FPP) a hostujícím profesorem na chilské Universidad Finis Terrae. Působil také jako velvyslanec v Mexiku a Španělsku a mezi lety 2018-2019 stanul v čele chilského ministerstva zahraničí.

Více o knize:

  • Původní jazyk: španělština
  • Překladatel: Štěpán Zajac
Zpět
Search
cartcrosschevron-down

Sleva 10 %

Začněte odebírat náš newsletter a získejte slevu 10 % na první nákup! Stačí vyplnit e-mail.
Loading
Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.