Naše léta v olivově zeleném

Roberto Ampuero

(Vychází 22.4. 2024)

Děj autobiografického románu začíná v roce 1974, kdy hlavní hrdina opouští diktaturou sužované Chile a nachází útočiště ve východním Německu. Zde se zamiluje do Margarity, dcery vlivného velvyslance Fidela Castra. Romantický vztah vyvrcholí svatbou na Kubě, kam se zamilovaný pár přestěhuje.

Po rozčarování z komunistické části Německa ale začne naivní mladík brzy ztrácet iluze také o kubánské revoluci a začíná zjišťovat, že pověstný „ostrov svobody“ je spíše ostrovem tyranské vlády jednoho muže.

Naše léta v olivově zeleném nabízí jedinečný a hluboký pohled na vystřízlivění z fantazií o komunistické revoluci, které výrazně formovaly druhou polovinu 20. století.

O autorovi:

Roberto Ampuero (*1953) je jedním z nejčtenějších chilských spisovatelů, jehož díla byla přeložena do patnácti jazyků včetně češtiny (Případ Neruda, 2014). Žil na Kubě, v Německu, Švédsku a Mexiku, v současnosti pobývá mezi rodným Chile a Spojenými státy. Bakalářský titul získal na Havanské univerzitě, magisterský a doktorský titul na univerzitě v Iowě.

Je absolventem prestižního International Writing Workshop (IWP) na University of Iowa, profesorem na Universidad San Sebastián a hostujícím profesorem na Universidad Finis Terrae v Chile. Působil také jako velvyslanec v Mexiku a Španělsku a mezi lety 2018–2019 řídil chilské ministerstvo zahraničí.

Více o knize:

  • Předpokládaná cena: 429 Kč
  • ISBN: 978-80-7611-143-1
  • Žánr: autobiografie
  • Původní jazyk: španělština
  • Překladatel: Štěpán Zajac
Koupit knihu v předprodejiZpět
cartchevron-down