Parazitická mysl

Gad Saad

(vychází v únoru 2023)

Profesor Gad Saad varuje: zuří válka proti pravdě. A pokud ji nevyhrajeme, přijdeme o naši intelektuální svobodu.

Závazek Západu ke svobodě, rozumu a skutečnému liberalismu nebyl nikdy vážněji ohrožen tak jako dnes, kdy je pod útokem politické korektnosti. Profesor Saad odhaluje škodlivé myšlenky – sám je nazývá „ideovými patogeny“ –, které zabíjejí zdravý rozum a racionální debatu.

Tyto myšlenky, které vznikly na anglosaských univerzitách a šíří se prostřednictvím politické korektnosti, ohrožují podle profesora Saada naše nejzákladnější svobody, včetně svobody myšlení a slova. Nebezpečí je vážné, ale jak ukazuje autor, politicky korektní dogmata jsou plná logických chyb. Máme mocné zbraně, jimiž se můžeme bránit – pokud tedy budeme mít odvahu je použít.

O autorovi:

Doktor Gad Saad je profesorem  marketingu na Concordia University v kanadském Montrealu a zároveň moderátorem populárního pořadu The Saad Truth na YouTube. Mezi jeho výzkumné a pedagogické zájmy patří evoluční psychologie, spotřebitelské chování a psychologie rozhodování. Je autorem více než 75 vědeckých článků v mnoha oborech včetně marketingu, spotřebitelského chování, reklamy, psychologie, medicíny, ekonomie a bibliometrie. Za svou vědeckou činnost obdržel řadu ocenění.

 

Zpět
Search
cartcrosschevron-down