Tongolele neuměl tančit

Sergio Ramírez

(vychází v dubnu 2023)

Píše se 21. století a totalitní vláda v Nikaragui brutálně zasahuje proti vzpouře utlačované společnosti. Za nitky ve vysoké politice přitom ve skutečnosti tahá zlověstný šéf tajných služeb známý pod přezdívkou Tongolele. V cestě mu však stojí hrdina příběhu, inspektor Morales. Jak jejich střetnutí ovlivní osud Nikaraguy?

Režimem zakázaný satirický román Sergia Ramíreze postupně odhaluje temnou síť plnou tajemství, zrad a spiknutí, jimž musí inspektor Morales se svými věrnými společníky čelit. Ve věčně nestabilní Nikaragui může vést jediný chybný krok k záhubě těch, kteří se rozhodnou postavit vládnoucímu establishmentu.

O autorovi:

Sergio Ramírez Mercado je nikaragujský spisovatel, který v letech 1984–1990 působil jako viceprezident levicové sandinistické vlády pod vedením prezidenta Daniela Ortegy. Po Ortegově návratu k moci v roce 2006 se ale stal jeho ostrým kritikem, čímž si od autoritářského režimu vysloužil zatykač a musel podruhé odejít do exilu do sousední Kostariky.

Za svoje literární díla obdržel řadu prestižních ocenění včetně Cervantesovy ceny v roce 2017. Ramírezův poslední román, Tongolele no sabía bailar , byl v Nikaragui po brutálně potlačených protivládních protestech zakázán – přesto se však samizdatovými cestami dostal do rukou statisíců tamních čtenářů.

 

 

Zpět
Search
cartcrosschevron-down