loading

NB

BOURDON nakladatelství

Nakladatelství Bourdon bylo založeno v roce 2012 díky záměru přivést na knižní trh nadaného autora divadelních her Patrika Hartla. První vydaná kniha, román „Prvok, Šampón, Tečka a Karel", tak byla jeho literární premiérou.

Těší nás, že nakladatelství tak přispělo k rozšíření tvůrčích aktivit Patrika Hartla, který začal mimo tvorby hojně navštěvovaných divadelních her psát také knihy. Jeho další díla vydaná nakladatelstvím Bourdon – „Malý pražský erotikon“ a „Okamžiky štěstí“ – byla oceněna tituly Bestseller roku v letech 2015 a 2017. Další Patrikova kniha se připravuje k vydání na podzim příštího roku 2018 a věříme, že si k ní opět najde cestu více než 100 tisíc čtenářů, jako se to podařilo u „Okamžiků štěstí“..

Snahou nakladatelství je vydávat další literární tituly, které by mohly obohatit český knižní trh. Vyhledáváme překladové tituly zahraničních autorů, které zaznamenaly úspěch na domácím trhu nebo jsou výrazným dílem ve svém žánru.

Usilujeme také o to, aby se k našim čtenářům dostala zajímavá díla popisující svět kolem nás, ať už jde o moderní historii, ekonomii nebo politiku. Vydali jsme pro vás knihu André Gida o poblouznění intelektuálů ruským bolševismem ve 30. letech minulého století, vynikající historii Mnichovské dohody sepsanou britským historikem Davidem Faberem, knihy předního politického geografa Roberta Kaplana a další. V těchto dnech vychází kniha o německé kancléřce „Angela Merkel“ a na začátku prázdnin vyjde poprvé v Čechách jedno z děl významného amerického autora populárních knih o ekonomické vědě Charlese Wheelana.

Do konce roku chystáme vydání desítky dalších knih, mezi nimiž bude převažovat beletrie zahraničních i domácích autorů. V edičním plánu na rok 2018 již plánujeme 20 – 30 nových titulů, o jejichž vydání v současné době jednáme, a o kterých vás budeme průběžně informovat.

Bude nám ctí zpestřit a snad i obohatit váš volný čas o inspirující a hodnotné informace o světě kolem nás.

Váš Bourdon