O nás

Na začátku příběhu našeho nakladatelství stála záliba v knihách na straně jedné a velký spisovatelský talent na straně druhé. Na konci léta roku 2011 se Patrik Hartl setkal se svým švagrem Ivanem Pilipem a během jejich hovoru se ukázalo, že první z nich by rád napsal knihu a druhému se zase líbí myšlenka založit nakladatelství. A protože nezůstalo u plánů, na český trh zamířil dnes nejúspěšnější současný autor české beletrie a také nakladatelství Bourdon.

Patrik Hartl se postupem času stal nejprodávanějším současným českým spisovatelem a v našem nakladatelství již vyšlo pět jeho knih.

Mimořádný úspěch Hartlových románů umožnil další rozvoj našeho nakladatelského domu a vydání desítek dalších knih z oblasti současné beletrie, populárně-naučných titulů, překladové literatury a dalších.

Českého vydání se dočkaly například knihy o Angele Merkel či Donaldu Trumpovi a řady knih světové klasiky.

Nově byla také vytvořena edice Kreativní Evropa, která je spolufinancována Evropskou unií. Cílem tohoto projektu je podpořit literaturu přeloženou z menšinových jazyků v rámci Evropy.

Nakladatelství Bourdon se nadále vyvíjí a roste. Kromě jiného si dává za cíl přiblížit čtenářům co nejzajímavější literaturu, nevšední žánry a oceňované autory.

Historie

Vydání první knihy

Vydání první knihy Patrika Hartla – Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
31. března 2012

Expanze firmy

Nakladatelství vydalo už 10 knih, na knižní pulty se dostává druhý román Patrika Hartla – Malý pražský erotikon.
10. října 2014

První cena Českého bestselleru

Autor Patrik Hartl dostává první z ocenění Českého bestselleru za rok 2014.
15. března 2015

Zahájení projektu Kreativní Evropa

Získání grantu Evropské unie na vydání sedmi knih z menšinových evropských jazyků.
1. ledna 2019

Celovečerní film podle knižní předlohy

Film Patrika Hartla – Prvok, Šampón, Tečka a Karel – podle stejnojmenné knihy poprvé vchází do kin.
29. června 2021

Získání práv na autobiografii Matthewa Perryho

1. ledna 2022

Náš tým

Ivan Pilip
CEO
Ivan Pilip je zakladatelem nakladatelství Bourdon. Dohlíží na celkový chod nakladatelství, sleduje vývoj knižního trhu a hledá v Čechách i ve světě náměty na knihy, které by mohly být zajímavé pro české čtenáře.
Sylvie Pilipová
Managing Director
Sylvie má na starost chod firmy a kreativu. Stará se tedy například o branding, vytváření harmonogramů, marketing knih či PR celého nakladatelství. Kromě toho spolupořádá firemní akce.
Lucie Smékalová
Administration Office Manager
Lucie má na starost celkový chod kanceláře, vytváří propojené a fungující zázemí firmy. Kromě toho spolupořádá firemní akce.
František Kalenda
Editor
František pro nakladatelství hledá nadějné české i zahraniční autory či zajímavé knihy k překladu. Zaměřuje se především na španělskou, portugalskou a francouzskou literaturu. Kromě toho se psaní jakožto autor šesti knih a publicista také sám věnuje.
Search
cartcrosschevron-down

Sleva 10 %

Začněte odebírat náš newsletter a získejte slevu 10 % na první nákup! Stačí vyplnit e-mail.
Loading
Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.