O nás

Náš tým

Ivan Pilip
CEO
Ivan Pilip je zakladatelem nakladatelství Bourdon. Dohlíží na chod nakladatelství, sleduje vývoj knižního trhu a hledá v Čechách i ve světě náměty na knihy, které by mohly být zajímavé pro české čtenáře.
Sylvie Pilipová
Managing Director
Sylvie má na starosti celkový chod firmy a týmu. Dává dohromady business a marketing plán nakladatelství a současně vyhledává zajímavé tituly k vydání. Působí také jako odpovědná redaktorka.
Lucie Smékalová
Administration Office Manager
Lucie má na starosti chod kanceláře, vytváří propojené a fungující zázemí firmy. Kromě toho spolupořádá firemní akce.
František Kalenda
Editor in Chief
František pro nakladatelství hledá nadějné české i zahraniční autory či zajímavé knihy k překladu. Zaměřuje se především na španělskou, portugalskou a francouzskou literaturu. Kromě toho se psaní jakožto autor osmi knih a publicista také sám věnuje.
Stanislav Smékal
Office Assistant
Stanislav je pravá ruka nakladatelství – vypomáhá svým kolegům s administrací, přípravou grafických podkladů a pracovními cestami do zahraničí.
Adam Jedlička
Creative Manager
Adam se v nakladatelství stará o kreativu a vizuální identitu. Koordinuje tvůrčí proces nových publikací, tvoří návrhy grafických vizuálů a úzce spolupracuje s redakcí a externím grafikem. Je zodpovědný za řízení všech fází kreativního vývoje od konceptu až po finální podobu.
Šárka Dvořáková Tripesová
Editor and Project Manager
Šárka má na starosti přípravu knižních titulů do tisku. Komunikuje s autory, překladateli, externími redaktory, korektory a grafiky. S ediční prací má bohaté zkušenosti, jazykovou redakci a korekturu proto u řady textů provádí sama.
Markéta Blahutová
Marketing Manager
Markéta je zodpovědná za marketingové aktivity v nakladatelství. Pečuje o to, aby knihy měly silnou přítomnost v relevantních médiích a aby se marketingové kampaně úspěšně šířily.
Jiří Dvorský
External Graphic Designer
Jiří je externím grafikem nakladatelství a vytváří pro něj většinu obálek, záložky, marketingové vizuály a další. Je to zkušený grafik s třicetiletou praxí v reklamní agentuře i jako freelancer. Poslední roky se intenzivně věnuje tvorbě knižních obálek a ilustrování.

Historie

Vydání první knihy

Vydání první knihy Patrika Hartla – Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
31. března 2012

Expanze firmy

Nakladatelství vydalo už 10 knih, na knižní pulty se dostává druhý román Patrika Hartla – Malý pražský erotikon.
10. října 2014

První cena Českého bestselleru

Autor Patrik Hartl dostává první z ocenění Českého bestselleru za rok 2014.
15. března 2015

Celovečerní film podle knižní předlohy

Film Patrika Hartla – Prvok, Šampón, Tečka a Karel – podle stejnojmenné knihy poprvé vchází do kin.
29. června 2021

Slavnostní ukončení projektu Kreativní Evropa

Nakladatelství vydalo a slavnostně pokřtilo všech sedm knih podpořených Evropskou unií.
11. května 2022

Získání ocenění Český bestseller za autobiografii Matthewa Perryho

Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih získává cenu Český bestseller za nejprodávanější biografii roku 2022.
3. března 2023

Milion prodaných knih Patrika Hartla

Nakladatelství překročilo hranici milionu prodaných výtisků všech knih Patrika Hartla.
2. října 2023

Získání práv na Britney Spears

Po dlouhých třech měsících vyjednávání získalo nakladatelství práva na vydání knihy popové hvězdy Britney Spears v češtině.
1. ledna 2024

Jak naše nakladatelství vzniklo?

Na začátku příběhu našeho nakladatelství stála láska ke knihám na straně jedné a velký spisovatelský talent na straně druhé. Na konci léta roku 2011 se Patrik Hartl setkal se svým švagrem Ivanem Pilipem a během jejich hovoru se ukázalo, že první z nich by rád napsal knihu a druhému se zase líbí myšlenka založit nakladatelství. A protože nezůstalo u plánů, na český trh zamířil dnes nejúspěšnější současný autor české beletrie a také nakladatelství Bourdon. Patrik Hartl se postupem času stal nejprodávanějším současným českým spisovatelem a v našem nakladatelství vyšlo již šest jeho knih.

Mimořádný úspěch Hartlových románů umožnil další rozvoj našeho nakladatelství a vydání desítek domácích i zahraničních knih z oblasti beletrie, biografie a literatury faktu. Českého vydání se dočkala například autobiografie hollywoodského herce Matthewa Perryho nebo knihy od světoznámých autorů včetně Maria Vargase Llosy, Santiaga Posteguilla, Giuliana da Empoliho nebo Marka Galeottiho.

Nakladatelství Bourdon se nadále vyvíjí a roste. Rozšiřuje se do dalších žánrů – od true crime nebo sci-fi až po detektivní a historické romány. Zároveň v rámci edice Současná evropská literatura přináší zajímavé tituly z prostředí menších evropských jazyků.

Hlavní důraz v Bourdonu stále klademe především na kvalitu, čitelnost a zároveň relevanci pro českého čtenáře. Tomu chceme dopřát jak možnost úniku od mnohdy náročné reality všedního dne, tak i příležitost porozumět dnešnímu složitému světu.

cartchevron-down