Britney Spears

Rok narození:

Popová ikona Britney Spears je držitelkou několika platinových desek, nositelkou ocenění Grammy a jednou z nejúspěšnějších a nejuznávanějších umělkyň na hudební scéně.

Celosvětově prodala přes 100 milionů desek, v roce 2021 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa a její album Blackout bylo v roce 2012 zařazeno do knihovny a archivu Rokenrolové síně slávy.

Britney Spears žije v kalifornském Los Angeles a vyrůstala v Kentwoodu ve státě Louisiana. Již od mládí projevovala hudební nadání. V roce 1992 se stala populární díky účinkování v televizní show The Mickey Mouse Club, kde potkala další dětské hvězdy – třeba Christinu Aguileru, Justina Timberlaka nebo Ryana Goslinga. V roce 1998 vydala debutový singl Baby One More Time, který se stal hitem a etabloval ji jako popovou ikonu. Poslední album Glory vydala v roce 2016. Následné hudební počiny jsou již nárazové. V roce 2022 nazpívala hit Hold Me Closer s Eltonem Johnem, na písni Mind your business s ní spolupracoval Will.i.am, vydána byla vloni.

 

Fotografie @ Herb Ritts / Trunk Archive

Knihy autora

cartchevron-down