Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 6 – Tipy na knižní dárky
Loading
/

Nejen knihomolové rádi k Vánocům dostávají knížky. Pokud hledáte inspiraci, máme pro vás několik tipů na knižní dárky z našeho nakladatelství. Kromě nejaktuálnějších novinek jako jsou Gazely od Patrika Hartla nebo politický román Mág z Kremlu vám představíme i další zajímavé knižní tituly. O kterou knížku letos Ježíškovi napíšete vy? 

Tipy na knižní vánoční dárky od nakladatelství Bourdon:

 

©music: PremiumBeat

Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 5 – Kdyby
Loading
/

Dvojromán Kdyby vás nechá nahlédnout do nejtemnějších chvil života Nely – mladé studentky medicíny, která po znásilnění otěhotní a stojí před nejdůležitějším rozhodnutím, jaké kdy bude muset udělat. Nechá si dítě, nebo půjde na potrat? 

Jedno rozhodnutí, dva různé příběhy a dvě autorky – Simona Votyová a Sabina Voty. Každá z nich napsala jednu verzi příběhu, abyste nemuseli přemýšlet, co by se stalo, kdyby se Nela rozhodla jinak. 

 

Anotace knihy:

Jedna dívka, jedno rozhodnutí, dva různé příběhy. Unikátní dvojromán Kdyby ve spoluautorství matky a dcery.

Kdyby na tu party nešla, mohlo být všechno jinak. Jenže Nela tam šla a teď stojí před zásadním rozhodnutím, jak naložit s tím, co se na večírku přihodilo. Jedno je ale jisté – nic už nebude jako dřív. Je znásilněná. A těhotná. Co kdyby si dítě nechala? Co kdyby se matkou nestala? V každé verzi příběhu se Nela rozhodne jinak, a tím ovlivní nejen svůj život, ale také životy lidí kolem ní.

©music: PremiumBeat

Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 4 – Tipy na čtení
Loading
/

V dnešním díle vám představíme naše tipy na knížky, kterými si můžete zpříjemnit konec léta i blížící se podzim. Kromě těch, které už vyšly si totiž budeme povídat také o připravovaných novinkách. Dozvíte se něco o dobrodružné dystopii z postapokalyptického světa („Zákon dechu“) a na své si přijdou také milovníci historie, které potěšíme pokračováním románu o císařovně Iulii („A Iulia vyzvala bohy na souboj“) nebo temnou detektivkou z Francie 18. století („Dívka s hodinovým strojkem“). 

Jaké knížky jste si na léto vybrali vy? Napište nám do komentářů nebo na naše sociální sítě. 

©music: PremiumBeat

 

Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 3 – Já, Iulia
Loading
/

Román Já, Iulia vypráví příběh nejmocnější císařovny starověkého Říma. V dnešní ukázce se přenesete do období, kdy byl Řím pod nadvládou krutého císaře Commoda a budete svědky toho, jak se Iulia Domna, manželka vojevůdce Septimia Severa, chopí příležitosti a vydá se na cestu za založením nové dynastie. Knihu napsal ho slavný španělský spisovatel Santiago Posteguillo a již letos na podzim bude vycházet pokračování s názvem „A Iulia vyzvala bohy na souboj.“

 

 

Anotace:

Píše se rok 192, Řím je pod kontrolou krutého císaře Com­moda. Senát se spikne, aby s tyranem skoncoval, a nejmocnější generálové se mohou každou chvíli pokusit o státní převrat. Aby zabránil povstání, zadrží Commodus jejich manželky v Římě. Jednou z jeho rukojmí se tak stává Iulia, žena vojevůdce Septimia Severa. Náhle v Římě vzplane požár a pustoší město. Je to katastrofa, nebo snad příležitost? Pět mužů se připravuje rozehrát hru o římský trůn, jedna žena má ale svoje vlastní plány – založit novou dynastii.

Román Já, Iulia úspěšného španělského spisovatele Santiaga Posteguilla oživuje polozapomenutý příběh nejmocnější císařovny starověkého Říma.

 

©music: PremiumBeat

Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 2 – Dcera labyrintu
Loading
/

V dnešním dílu na vás čeká ukázka z dobrodružné fantasy s názvem Dcera labyrintu od českého spisovatele Františka Kalendy. S hlavní hrdinkou Korou se vydáme na nebezpečnou cestu mytickým labyrintem, který obývá bájný netvor. Na jaké nástrahy narazí a podaří se jí z labyrintu uprchnout?

Příjemný poslech a hezké bzučtení.

 

Anotace:

Kora je na první pohled obyčejná středoškolačka, která se pokouší přežít nové spolužáky a rozvod adoptivních rodičů. Zatímco ambiciózní matka na ni nemá čas, otec se ji do svého podivínského života v pohraničí snaží zatáhnout až příliš. Když ji o letním slunovratu požádá, aby se zúčastnila jakéhosi tajemného obřadu, Kora váhavě souhlasí. Má se totiž odehrát v opuštěné zahradě, kde ji ještě jako nemluvně objevila policie.

Jenže rituál nedopadne podle očekávání. Místo aby se Kora dozvěděla něco o své záhadné minulosti, propadne se do starověkého světa, ve kterém ji uctívají – a brzy i pronásledují – jako dceru dobyvačného krále. Opravdu bylo tohle místo obývané bohy a netvory kdysi jejím domovem? Co je zač muž bez tváře, který ji měl unést z kolébky? A proč se nestvůře uvězněné v jeskynním bludišti začaly po staletích znovu přinášet lidské oběti?

Dcera labyrintu vypráví dobrodružný příběh ze světa, ve kterém řecké mýty ožívají v celé své nebezpečné kráse.

 

©music: PremiumBeat

Podcast Bzučtení
Podcast Bzučtení
Epizoda 1 - Jak se vydává kniha?
Loading
/

V prvním dílu podcastu Bzučtení se podíváme na to, jak vzniká kniha.
Hostem je spisovatel a publicista František Kalenda, který působí v
nakladatelství jako odpovědný redaktor. Společně si projdeme cestu, na
kterou se musí vydat každá kniha, aby se dostala na pulty knihkupectví a
ke svým čtenářům. Dá se úspěšnost knihy odhalit ještě před jejím
vydáním? A kolik lidí se do tohoto procesu zapojuje? I na to budeme
hledat odpověď.

Příjemný poslech a hezké bzučtení.

©music: PremiumBeat

cartchevron-down