Ostrov temnoty

Daniel Aubrey

(Vychází v květnu 2024)

Zima na skotských Orknejích. Šest hodin denního světla. Závod s časem o dopadení vraha.

Když na jednom z ostrovů prudká zimní bouře odhalí kostry dvou dávno pohřešovaných teenagerů, pro novinářku Freyu je to první téma, které má zpracovat pro redakci místního listu poté, co se vrátila na Orkneje s odhodláním začít novou kapitolu života po dramatickém odchodu z prestižního deníku v Glasgow.

Při vyšetřování má Freya spolupracovat s ostřílenou starší reportérkou Gill. Jednání s ní i s jinými lidmi jí ztěžuje porucha autistického spektra, nicméně brzy se ukáže, že Freyiny mentální problémy mohou být při této práci spíš výhodou: Freya se totiž mnohem víc než jiní dokáže soustředit na detaily a vnímat věci pod povrchem.

Hrůzný nález pozůstatků mladé dvojice otevírá staré rány a vrhá světlo na temnou minulost, kterou si nikdo z uzavřené komunity na ostrově nechce přiznat. Freyina posedlost hledáním odpovědí promění reportérskou rutinu ve hru na kočku a myš. Každé další odhalené tajemství ohrozí její práci, její rodinu, a zaměří vrahovu pozornost na příští oběť. Nutně si tak musí začít klást otázku, jestli je důležitější hledat pravdu, nebo zůstat naživu.

O autorovi:

Daniel Aubrey je původním povoláním novinář, který působil jako dopisovatel místního listu ve Španělsku a pracoval pro mezinárodní tiskovou agenturu v Hongkongu. Nyní žije ve Skotsku. Příběh neurodivergentní reportérky Freyi Sinclairové Ostrov temnoty je první knihou z plánované série Orknejská tajemství. K tématu ho přivedla posedlost vším, co souvisí s tímto skotským souostrovím, kvůli níž se v rámci postgraduálního studia začal věnovat orknejské historii, archeologii a dialektu.

Kromě psaní knih se Daniel věnuje také virtuální spisovatelské skupině na Twitteru (@virtwriting). Rád cestuje (především po Orknejích), hraje na kytaru nebo chodí po místních horách se svými psy Dylanem a Maggie. Danielova zkušenost s diagnózou autismu a ADHD přímo inspirovala cestu, kterou v románu prochází jeho hlavní hrdinka Freya.

Více o knize:

  • Žánr: detektivka
  • Původní jazyk: angličtina
  • Překladatelka: Jana Jašová
Zpět
Search
cartcrosschevron-down