Doprava již od 39 Kč | Nakupte nad 500 Kč a získejte dopravu zdarma!

Charles, Camilla a Diana: Láska a tragédie v královské rodině

Jean des Cars

(Vychází v listopadu 2024)

Nejdramatičtější milostný příběh, jaký kdy britská monarchie poznala: příběh krále Karla III. a vévodkyně Camilly. Příběh, ve kterém princezna Diana ani zdaleka nehraje jen roli „oběti“.

Když byl princ Charles 8. září 2022 prohlášen králem Karlem III., královnou se stala jeho druhá manželka a dosavadní vévodkyně z Cornwallu, Camilla Rosemary Shand. Bylo to vyvrcholení více než padesáti let trvající vzájemné vášně, pochybností, utrpení, vytrvalosti, skandálů, tragédií i opovržení.  Příběh, který by nedokázala vymyslet ani tchýně Charlesovy první ženy, princezny Diany – oblíbená spisovatelka Barbara Cartlandová.

Sama Diana v něm sice navenek hrála roli tragické oběti, jak ale ve svém takřka detektivním vyšetřování odhaluje oblíbený francouzský novinář Jean des Cars, pravda nebyla vždy tak jednoduchá. Jeho kniha Charles, Camilla a Diana: Láska a tragédie v královské rodině je plná dramatických odhalení, které překvapí i čtenáře dobře znalé poměrů v britské královské rodině.

O autorovi:

Jean des Cars je francouzský spisovatel, novinář a přední expert na evropské královské rodiny. Působil v prestižních denících a časopisech jako je Paris Match, Le Figaro nebo Jours de France. V letech 1990-1996 byl zodpovědný za údržbu a správu zámku Hautefort.

Více o knize: 

  • Žánr: biografie
  • Původní jazyk: francouzština
  • Překladatel: Tomáš Kybal
Zpět
cartchevron-down