Dcera labyrintu

František Kalenda

(vychází v říjnu 2022)

Kora je na první pohled obyčejná středoškolačka, která se pokouší přežít nové spolužáky a rozvod adoptivních rodičů. Zatímco ambiciózní matka na ni nemá čas, otec se ji do svého podivínského života na venkově snaží zatáhnout až příliš. Když ji o letním slunovratu požádá, aby se zúčastnila jakéhosi rituálu, Kora váhavě souhlasí. Má se totiž odehrát v zahradě, kde ji ještě jako nemluvně objevila policie.

Nemůže ale tušit, že se v průběhu obřadu propadne do nebezpečného světa, ve kterém ji uctívají nebo naopak pronásledují jako dceru dobyvačného krále. Opravdu bylo tohle místo obývané bohy a nestvůrami kdysi jejím domovem? Co je zač muž bez tváře, který ji měl unést z kolébky? A proč se netvorovi uvězněnému v jeskynním labyrintu po staletích znovu začaly přinášet lidské oběti?

Dcera labyrintu vypráví dobrodružný příběh ze světa, ve kterém řecké mýty ožívají v celé své nebezpečné kráse.

O autorovi:

František Kalenda (*1990) je český antropolog, publicista a spisovatel. Je mimo jiné autorem detektivní trilogie z období vlády Karla IV., kterou tvoří svazky Vraždy ve znamení hvězdy, Zlomený král a Šarlatové zmije (2016–2019). Pro mladší čtenáře také napsal dobrodružný román z 12. století Pes, kocour a sirotek (2016). V akademické a popularizační činnosti se zaměřuje na dění v Latinské Americe a portugalsky mluvících zemích.

Zpět
Search
cartcrosschevron-down