Já, Iulia

(vychází koncem října 2022)

Píše se rok 192 n. l. Řím je pod vládou šíleného císaře a amatérského gladiátora Commoda. Senát se proto spikne, aby skoncoval s tyranem, a hrozí, že se nejmocnější vojenští místodržící v Británii, na Dunaji nebo v Sýrii pokusí o státní převrat. Aby zabránil vzpouře, rozhodne se císař uvěznit jejich manželky. Mezi rukojmími je také Julia, žena panonského guvernéra Septimia Severa.

Pak ale „věčné město“ zachvátí požár. Celý Řím je v plamenech. Je to katastrofa, nebo příležitost? Pět mužů se vydává na život a na smrt bojovat o moc. Věří, že hra o trůn teprve začíná. Pro Julii však tato hra již začala. A ví, že pouze ona má sílu založit dynastii.

O autorovi:

Santiago Posteguillo vystudoval v USA tvůrčí psaní, v Anglii pak lingvistiku a překladatelství. Jeho historické romány, zasazené nejčastěji do období antiky, si ve Španělsku a v Latinské Americe našly miliony čtenářů a velmi příznivě je hodnotí také kritici. Získal řadu prestižních ocenění, mimo jiné cenu Planeta za román Já, Iulia nebo mezinárodní cenu Barcino za historický román. Kromě psaní se věnuje výuce anglického jazyka a literatury na Univerzitě Jakuba I. ve valencijském Castellónu.

 

 

Zpět
Search
cartcrosschevron-down