Prachy zabíjí

Avi Domoshevizki

(Vychází v srpnu 2024)

Generální ředitel slibného start–upu je nalezen mrtvý v luxusním hotelu. Dva muži, kteří ve dvou různých nemocnicích podstoupili banální chirurgický zákrok, zemřeli na operačním stole. Má jejich smrt nějakou souvislost?

Ronnie Saar, Izraelec pracující pro úspěšný americký fond rizikového kapitálu, je nečekaně povýšen na pozici partnera a hned musí řešit několik záhadných úmrtí. Ve snaze dopídit se pravdy odhaluje hořkou realitu: v drsném světě velkého byznysu mají peníze větší cenu než lidský život.

Prachy zabíjí je svižně vyprávěný román, který čtenáře nechává nahlédnout do zákulisí velkého investičního a biomedicínského byznysu. Autor sám je úspěšný podnikatel v oblasti špičkových technologií, který pracoval více než třináct let jako investor v izraelských a amerických fondech rizikového kapitálu. Jeho kniha proto přináší napínavé, ale zároveň mimořádně realistické nahlédnutí do zákulisí světa hi–tech a nelítostného byznysu.

O autorovi:

Avi Domoshevizki je izraelský spisovatel, podnikatel v oblasti špičkových technologií a investor rizikového kapitálu. Bakalářský titul získal v oboru elektrotechniky na Izraelském technologickém institutu a magisterský titul v oboru podnikání na společném programu Bostonské univerzity a Ben–Gurionovy univerzity.

Jako podnikatel byl Avi tvůrcem mnoha nových produktů, nových společností a nových pracovních pozic. V posledních letech se jeho kreativita zaměřila na psaní. Napsal řadu povídek, než vydal svůj první román Prachy zabíjí – lékařský thriller zasazený do rychle se rozvíjejícího světa high–tech start–upů a rizikového kapitálu. Když zrovna nepíše, přednáší na téma podnikání jak na předních izraelských univerzitách, tak i v soukromých společnostech.

Více o knize:

  • Žánr: thriller
  • Původní jazyk: angličtina
  • Překladatel: Ivana Jančoková
Zpět
cartchevron-down