Doprava již od 39 Kč | Nakupte nad 500 Kč a získejte dopravu zdarma!

Řím jsem já: Pravdivý příběh Julia Caesara

Santiago Posteguillo

(Vychází v říjnu 2024)

Pravdivý příběh Iulia Caesara

Rok 77 před Kristem, starověký Řím. Krutý senátor Dolabella má být souzen kvůli korupci. Najal si ale nejlepší advokáty, podplatil soud a nebojí se použít násilí proti všem, kdo se mu postaví. Nikdo se neodvažuje sehrát v soudním řízení roli žalobce. Náhle se však na scéně objeví mladý, sotva třiadvacetiletý patricij, který je odhodlán vyzvat mocné elity na souboj.

Jmenuje se Gaius Iulius Caesar.

První díl trilogie populárního španělského autora Santiaga Posteguilla s názvem Řím jsem já vypráví strhujícím způsobem o Caesarově dětství a mládí až do okamžiku, kdy se v soudním líčení postaví mocnému Dolabellovi. Jedni ho mají za statečného římského občana, druzí za blázna a sebevraha.

Čtenáři se stanou nejen svědky dramatických historických událostí, ale také komorního příběhu opravdové lásky budoucího velikána ke Cornelii, dceři senátora a konzula Lucia Cornelia Cinny. Autor nás poutavě provede římskými reáliemi, zvyky a způsobem života, zákulisními intrikami i politickými zvraty starověkého Říma.

O autorovi: 

Santiago Posteguillo je profesorem jazyka a literatury na Univerzitě Jaumeho I. v Castellónu. Ve Spojených státech studoval tvůrčí psaní a lingvistiku, v Británii analýzu projevu a překladatelství. Mezi lety 2006–2009 vydal trilogii o římském vojevůdci Scipiu Africanovi a Hannibalovi, v letech 2011–2016 následovala další série historických románů o císaři Traianovi, momentálně má rozepsanou triologii o Iuliu Caesarovi.

Za knihu Já, Iulia obdržel Posteguillo Premio Planeta (2018), jednu z nejprestižnějších li­terárních cen ve Španělsku. Kromě toho získal mezinárodní ocenění pro spisovatele historických románů Premio Internacional de Novela Histórica Barcino (2014) nebo Premio de las Letras de la Comunidad Valenciana (2010) a v roce 2015 byl valencijskou vládou vyhlášen Spisovatelem roku. Vedle historických románů je Posteguillo autorem oceňovaných děl o dějinách literatury a na univerzitách po celé Evropě a Latinské Americe přednáší o psaní. V češtině již vyšla jeho kniha Noc, kdy Frankenstein četl Quijota (2018) a oba díly série o císařovně Iulii - Já, Iulia (2022) i A Iulia vyzvala bohy na souboj (2023).

Více o knize: 

  • Žánr: historický román
  • Původní jazyk: španělština
  • Překladatelka: Anna Tkáčová
Zpět
cartchevron-down