Doprava již od 39 Kč | Nakupte nad 500 Kč a získejte dopravu zdarma!

Slunovrat

Lina Areklew

(Vychází v září 2024)

Během tragické noci 28. září 1994 na trajektu Estonia ztratil Fredrik oba rodiče, bratra Nilse i chuť žít. Obsesivní přesvědčení, že Nils katastrofu přežil, dovede Fredrika až do luxusního hotelu na idylickém ostrůvku v severním Švédsku. Ráno po oslavách slunovratu je ale jeden z prominentních hostů nalezen na břehu moře s hlavou rozraženou kladivem. Stopy vedou právě k Fredrikovi, kterému zbývá jediné východisko: vypátrat vraha na vlastní pěst.

Policistka Sofie Hjorténová opustila prestižní místo u stockholmské kriminálky a vrátila se do rodného kraje v severním Švédsku. V den oslav slunovratu nečekaně potkává svého někdejšího milence Fredrika. Netrvá dlouho a toto střetnutí s minulostí převrátí její už tak dost komplikovaný život vzhůru nohama. Jako jediná věří ve Fredrikovu nevinu, ale důkazy mluví čím dál jasněji. Fredrikovi dochází čas a brzy je jasné, že vrah se s jednou obětí nespokojí.

O autorce:

Lina Areklew se narodila ve Stockholmu v roce 1979 a vyrůstala na severu Švédska v oblasti Höga Kusten. Dnes žije dílem nedaleko Stockholmu a dílem na venkovské usedlosti v blízkosti Örnsköldsviku. Po kariéře projektové manažerky v oblasti telekomunikací vystudovala literaturu a nyní pracuje jako redaktorka na volné noze a působí v oblasti prodeje a marketingu v knižním průmyslu. Debutovala v roce 2020 románem Slunovrat, který je prvním dílem připravované série.

Více o knize:

  • Žánr: severská detektivka
  • Původní jazyk: švédština
  • Překladatelka: Linda Kaprová
Zpět
cartchevron-down