Doprava již od 39 Kč | Nakupte nad 500 Kč a získejte dopravu zdarma!

Tupac Shakur: Autorizovaná biografie

Staci Robinson

(Vychází v říjnu 2024)

Autorizovaná biografie legendárního umělce Tupaca Shakura přináší „dojemný, empatický portrét“ (The New York Times) jeho života doplněný fotografiemi, vzpomínkami, ručně psanou poezií, úvahami a mnoha dalšími unikátními materiály.

Umělec, básník, herec, revolucionář, legenda.

Právě takový je Tupac Shakur: jeden z největších a zároveň nejkontroverznějších umělců všech dob. I více než čtvrt století po své tragické smrti v roce 1996, kdy mu bylo pouhých pětadvacet let, zůstává jednou z nejnepochopenějších, nejkomplikovanějších a nejvlivnějších postav moderních dějin. Tato autorizovaná biografie, která čerpá z exkluzivního přístupu k Tupacovým soukromým zápisníkům, dopisům a necenzurovaným rozhovorům s jeho nejbližšími, přináší mimořádně intimní a komplexní portrét mladého muže, který se stal pro další generace legendou.

Kniha, která vznikala celá desetiletí, odhaluje silný životní příběh muže, jehož poháněla stejnou měrou genialita a impulzivita, který byl zasvěcen do bohaté intelektuální tradice černošské emancipace a nebál se v Americe vyslovit syrovou pravdu o rase. Autorkou je Staci Robinson, spisovatelka a scenáristka, která se s Tupacem znala z okruhu jejich společných přátel ze střední školy v kalifornském Marin City a kterou jeho matka Afeni Shakur pověřila, aby vyprávěla synův příběh.

Je to příběh matky a syna, které spojuje láska k sobě navzájem i k jejich lidem, a zároveň příběh o vztahu, který vydržel i v nejtemnějších dobách. Je to příběh o politice, který začíná ve víru hnutí za občanská práva v 60. letech a rozvíjí se prostřednictvím probuzení mladého umělce k hněvu a cílevědomosti v éře Rodneyho Kinga v 90. letech. Je to příběh o závratném úspěchu a jeho zničujících důsledcích.

A samozřejmě příběh Tupacovy hudby, jeho nadčasového, nesmrtelného poselství, které nás inspiruje dodnes.

O autorce:

Staci Robinson je americká spisovatelka a scenáristka. Mezi její předchozí projekty patří kniha Tupac Remembered: Bearing Witness to a Life and Legacy, román Interceptions, film The Bounce Back a připravovaný dokumentární film stanice FX, Dear Mama: The Saga of Afeni and Tupac Shakur. Staci vystudovala historii na Kalifornské univerzitě. V současné době žije se svou rodinou v severní Kalifornii.

Více o knize:

  • Žánr: biografie
  • Původní jazyk: angličtina
  • Překladatel: Denis Kostomitsopoulos

 

Zpět
cartchevron-down